Kondenzációs kazán kémény. Bevallom őszintén, amikor ezt a részt írtam megnéztem mire kerestek a legtöbben és az alapján próbáltam összeszedni a homlokzati kivezetések szabályait. Érdekességképpen iderakom mit írtatok legtöbben a keresőbe: Kondenzációs kazán kémény kivezetés szabályai, Kondenzációs kazán kivezetés árak, Kondenzációs kémény kalkulátor, kémény nélkül, kazán kémény hossz, oldalfali kivezetés szomszéd, Kondenzációs kazán égéstermék elvezetés szabályai, kémény engedély.
Megpróbálok mindenre választ adni. Először is meg nézzük az 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet az országos településrendezési és építési követelményekről, röviden az OTÉK-et. Ebben a következő szöveget találjuk:
Homlokzati égéstermék-kivezetést létesíteni – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – építmény, építményrész homlokzatán nem lehet.
(2) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely létesíthető – ha a kivezetési helytől mért 10,0 m távolságon belül nincs épület – e rendelkezés hatálybalépését megelőzően használatba vett, meglévő
Homlokzati égéstermék-kivezetési hely nem létesíthető:
Elég sok mindenre választ ad a fenti OTÉK idézet, de a legfontosabb infó amin az ingatlanok 80%-a megbukik a 10 m-en belüli épület tilalma (gyakorlatilag Budapesten akkor szinte sehol nem lehet), illetve a nyílászáró a 4 méter széles sávban a kivezetés felett. Engem naponta keresnek meg különféle légbőlkapott megoldásokkal és hogy hallották, hogy ekkor meg akkor is lehet, a valóság azonban az, hogy a fenti OTÉK előírás minden 6kW feletti berendezés kivezetésére vonatkozik. Amit még fontos tudni, hogy a homlokzati kivezetés az nem minősül kéménynek! Vagyis nem kell engedély, kéményseprői szakvélemény sem. Lépj velünk kapcsolatba!